Polish lessons - webinaria

Webinaria
Praktyczne szkolenia online dla nauczycieli języka polskiego jako obcego

Dla nauczycieli języka polskiego jako obcego, którzy nie mają możliwości uczestnictwa w naszych szkoleniach proponujemy szkolenia online – webinaria. Są one organizowane kilka razy do roku, zaś ich tematyka obejmuje prezentacje wybranych pozycji serii „POLSKI krok po kroku” oraz szczegółowy kurs korzystania z platformy e-polish.eu.

Program webinariów 2019:

 • Nowa platforma e-polish.eu I - źródło materiałów i narzędzia do ich tworzenia
  Chcesz urozmaicić swoje lekcje? Potrzebujesz uzupełnić je dodatkowymi materiałami lub dać uczniom możliwość lepszego przećwiczenia nowych zagadnień? Szukasz ciekawych tematów na zajęcia? Skorzystaj z wyszukiwarki portalu e-polish.eu, która błyskawicznie pozwoli Ci znaleźć materiały, których potrzebujesz do swojej lekcji.
  Często sam przygotowujesz ćwiczenia – są ciekawsze, nakierowane na konkretne potrzeby grupy. Niestety, niektóre zadania wymagają sporego nakładu pracy – przeliczenie liczby luk, potasowanie dostępnych opcji, dopasowanie literek, wyrównanie… Sprawdź jak szybko e-polish.eu pozwala na przygotowanie różnych rodzajów ćwiczeń: tekstów z lukami, dopasowywania słów, porządkowania zdań, krzyżówek i wielu innych.

  Pierwsza część z cyklu warsztatów prezentujących bogate możliwości platformy e-polish.eu. Podczas tej sesji zostaną zaprezentowane:
  a) wyszukiwanie ćwiczeń, materiałów, gier, nagrań, dialogów i tekstów, które mogą wzbogacić zajęcia prowadzone na bazie różnych podręczników do nauczania jpjo
  b) tworzenie własnych materiałów (teksty z lukami, porządkowanie zdań, krzyżówki i wiele innych) w oparciu o narzędzia dostępne w ramach portalu e-polish.eu.

  Termin 1: 17.06.2019 godz. 20:00 Warszawa/Berlin/Paryż (czyli 7 pm Londyn; 21:00 Kijów; 21:00 Moskwa; 2 pm Nowy Jork)

  Termin 2: 04.07.2019 godz. 20:00 Warszawa/Berlin/Paryż (czyli 7 pm Londyn; 21:00 Kijów; 21:00 Moskwa; 2 pm Nowy Jork)

  Termin 3: 09.07.2019 godz. 10:00 Warszawa/Berlin/Paryż (czyli 9 am Londyn; 11:00 Kijów; 11:00 Moskwa; 4 am Nowy Jork)
  Beata Subczak
 • Nowa platforma e-polish.eu II - testy i zadania domowe online
  Ile godzin przeznaczasz tygodniowo na sprawdzanie zadań domowych swoich uczniów? Czy nie masz poczucia, że tracisz czas, by skontrolować banalne, automatyzujące ćwiczenia? Przygotuj więc następną pracę domową dla swoich uczniów w e-polish.eu, a portal sprawdzi za Ciebie poprawność końcówek, dopasowanych definicji, wstawionych zaimków... Tobie pozostanie bardziej twórcza część - sprawdzanie opisów ilustracji, esejów i wypracowań.

  Druga część z cyklu warsztatów prezentujących bogate możliwości platformy e-polish.eu. Podczas tej sesji zostaną zaprezentowane:
  a) przygotowywanie testów i zadań
  b) zadawanie studentom prac domowych online

  Termin 1: 24.06.2019 godz. 20:00 Warszawa/Berlin/Paryż (czyli 7 pm Londyn; 21:00 Kijów; 21:00 Moskwa; 2 pm Nowy Jork)

  Termin 2: 08.07.2019 godz. 20:00 Warszawa/Berlin/Paryż (czyli 7 pm Londyn; 21:00 Kijów; 21:00 Moskwa; 2 pm Nowy Jork)
  Beata Subczak
 • Nowa platforma e-polish.eu III - interaktywne lekcje i nauczanie online
  Z pewnością już niejeden raz wprowadzałeś dopełniacz, aspekt. Uczyłeś, jak pytać o drogę czy prosić o pomoc. Ponieważ trudno przechowywać wszystkie przeprowadzone lekcje, za każdym razem na nowo musisz kompletować i układać wszystkie materiały - z książek, własnych ćwiczeń, podręcznika... Stwórz zatem swoją następną lekcję w e-polish.eu, abyś mógł wrócić do niej, kiedy tylko będzie Ci to potrzebne.
  Teraz niezależnie od tego gdzie mieszkasz lub przebywasz, możesz mieć uczniów na całym świecie! Wszędzie gdzie tylko jest dostęp do Internetu. Daje Ci to nieograniczone możliwości rozwoju, nowych doświadczeń i… zwiększenia swojego dochodu. Terminy zajęć dopasowujesz ściśle do swoich potrzeb i kalendarza zajęć. Pracujesz wygodnie nie wychodząc z domu i nie tracąc czasu na dojazdy. Wystarczy wejść do wirtualnej sali lekcyjnej i poczuć, że wszystko jest możliwe, niemal jak w tradycyjnej klasie!

  Trzecia część z cyklu warsztatów prezentujących bogate możliwości platformy e-polish.eu. Podczas tej sesji zostaną zaprezentowane:
  a) przygotowywanie lekcji do wykorzystania na zajęciach w formie tradycyjnej i na tablicach interaktywnych
  b) prowadzenie lekcji indywidualnych online przy wykorzystaniu wirtualnej sali lekcyjnej e-polish.eu.

  Termin: 26.06.2019 godz. 20:00 Warszawa/Berlin/Paryż (czyli 7 pm Londyn; 21:00 Kijów; 21:00 Moskwa; 2 pm Nowy Jork)
  Beata Subczak
 • Platforma e-polish.eu dla studenta - krok po kroku
  Trzecia część z cyklu warsztatów prezentujących bogate możliwości platformy e-polish.eu. Podczas tej sesji zostanie zaprezentowane w jaki sposób platforma e-polish.eu może być wykorzystywana przez Państwa studentów do samodzielnej nauki i uzupełniania zajęć z lektorem. Przedstawione zostaną najważniejsze narzędzia dla studenta, takie jak: słownik multimedialny z koniugacjami i deklinacjami, komentarze gramatyczne w kilku językach, system zapamiętywania słownictwa, klucz do ćwiczeń.

  Termin: 27.06.2019 godz. 20:00 Warszawa/Berlin/Paryż (czyli 7 pm Londyn; 21:00 Kijów, Moskwa; 2 pm Nowy Jork)
  Beata Subczak

Wymagania techniczne

Aby uczestniczyć w webinarium wystarczy posiadać dostęp do Internetu oraz głośniki z mikrofonem. Obsługiwane są systemy: Windows, Mac OS (konieczne posiadanie JavaScript), iOS oraz Android (konieczne aplikacje GoToMeeting, dostępne bezpłatnie na App Store/Google Play Store).

Zgłoszenia

1. Webinaria są BEZPŁATNE.
2. Każda sesja trwa około 50 minut. Na poszczególne sesje można rejestrować się niezależnie.
3. Aby zarejestrować się należy przesłać swoje imię i nazwisko na adres szkolenia@glossa.pl.
4. Liczba miejsc podczas jednej sesji szkoleniowej to maksymalnie 100 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

Chcesz dowiedzieć się więcej? sprawdź

Polish lessons wg Bożena Madecka
Bożena Madecka
Luksemburg

Bardzo dobre szkolenie, bo koncentruje się na praktycznych aspektach nauczania języka polskiego jako obcego, dominują warsztaty i ćwiczenia oraz uczymy się od nauczycieli z doświadczeniem i wieloletnią praktyką.

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 352-12-09.
×
Pracujemy zdalnie

W związku z pandemią COVID-19 biuro i szkoła GLOSSA aż do odwołania będzie pracować wyłącznie w trybie zdalnym. Wszystkie kursy polskiego będą prowadzone online za pośrednictwem platformy e-polish.eu.

Kontakt z doradcami będzie możliwy wyłącznie drogą elektroniczną (e-mail) lub telefonicznie 690 599 520 (kursu polskiego) 505 356 332 lub 506 058 (e-polish.eu) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 16:30.

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.