learn Polish książki

POLSKI krok po kroku – junior
Dialogi i teksty są napisane żywym językiem, jakim posługują się dzieci i nastolatki na co dzień

„POLSKI krok po kroku – junior” został napisany przez naszych nauczycieli z myślą o pracy z dziećmi i młodzieżą w wieku 10-15 lat.

Podobnie jak w przypadku serii dla dorosłych podręcznik ten jest napisany wyłącznie po polsku, by od pierwszej lekcji zanurzyć uczniów w nowym języku i zmobilizować do jego używania.

Dialogi i teksty są napisane żywym językiem, jakim posługują się dzieci i nastolatki na co dzień. Dodatkowo duża ilość nagrań zapoznaje z naturalnym brzmieniem języka polskiego i ułatwia opanowanie trudnej sztuki wymowy.

W prezentowane treści wplecione są elementy polskiej kultury, dzięki czemu uczniowie dodatkowo zdobywają podstawową wiedzę o Polsce.

Różnorodne ćwiczenia, służące kształceniu umiejętności swobodnej komunikacji w języku polskim, wprowadzają w świat bliski młodym ludziom. Bohaterowie podręcznika spotykają się w szkole, a wolny czas spędzają grając w piłkę, jeżdżąc na rowerze, chodząc do kina. Biorą udział w różnych projektach - konkursach talentów, grach terenowych. Często kontaktują się ze sobą używając nowych technologii – Facebooka, SMS-ów, blogów. Tematy w książce są powiązane z codziennym życiem ucznia - zakupy w sklepiku szkolnym, obiad na stołówce, droga do szkoły, mecz piłki nożnej...

Chcesz dowiedzieć się więcej? sprawdź

Stefanie Bischof about polish for foreigners
Stefanie Bischof
Niemcy

Spędziłam w Glossie wspaniały czas. Szkoła ta jest świetnym miejscem do nauki polskiego w Krakowie - małe grupy, sympatyczni nauczyciele i interesujący ludzie z całego świata. Mam nadzieję, że kiedyś tam jeszcze wrócę!

więcej

Masz pytania? Wypełnij formularz lub zadzwoń +48 12 429 40 51.